„Gwiezdne wojny: Mandalorian i Grogu” pozostały na pierwszym miejscu w miniony weekend w polskich kinach. Nie znamy jeszcze oficjalnego wyniku, ale według naszego szacunku do kin wybrać się mogło około 70 tys. widzów.
Dla porównania – „Hana Solo” w drugi weekend wyświetlania obejrzało 115,3 tys. widzów po spadku o 15%, a łącznie po drugim weekendzie miał 380,5 tys. widzów. Na korzyść „Hana Solo” działał lepszy rozkład dni z Dniem Dziecka przypadającym na piątek. Zobaczymy, czy „Mandalorian i Grogu” nadrobi w poniedziałek straty, ale na razie wszystko wskazuje na to, że ciężko mu będzie zbliżyć się do finalnego wyniku „Hana Solo”, który przez cały okres dystrybucji przyciągnął 619,7 tys. widzów.
Pełne podsumowanie weekendu jak zawsze w środę, ale możemy jeszcze zdradzić, że kolejny udany weekend zanotowała „Obsesja”. Według naszego szacunku na film wybrało się do kin około 45 tys. widzów (+29%). Oznacza to, że podobnie jak na rynku amerykańskim, również w polskich kinach „Obsesja” każdy kolejny weekend notuje wyższy od poprzedniego.














