Już od jakiegoś czasu mówiło się, że „Backrooms. Bez wyjścia” może liczyć na wysokie otwarcie w amerykańskich kinach. Jeszcze kilka tygodni temu prognozowano rekordowy start dla filmu od studia A24 z wynikiem w przedziale 35-50 mln dolarów. Jak się okazuje – będzie zdecydowanie więcej.
Według pierwszych informacji „Backrooms. Bez wyjścia” zarobił 9-10 mln dolarów z przedpremier, a weekend otwarcia wynieść może nawet 75-80 mln dolarów. Będzie to absolutny rekord dla A24 i ich pierwszy film, który sprzedaje się jak blockbuster. Dla przypomnienia – najlepiej zarabiającym filmem A24 na rynku amerykańskim jest „Wielki Marty”, który zarobił przez cały okres dystrybucji 96 mln dolarów. „Backrooms. Bez wyjścia” osiągnie taki wynik po kilku dniach.
Ale „Backrooms. Bez wyjścia” to nie jedyny horror, który podbija amerykański box office – w środę „Obsesja” niespodziewanie zarobiła więcej od „Mandalorianina i Grogu”. Wszystko wskazuje na to, że „Obsesja” ma szansę zarobić w trzeci weekend wyświetlania więcej niż w drugi. Nie można wykluczyć weekendu powyżej 30 mln dolarów, ale z konkurencją w postaci „Backrooms” może być to jednak trochę bardziej skomplikowane.














